home   o muzeju   umetnici   izložbe   izdanja   trijenala   kolonije   vesti i događaji   javne nabavke   dokumenta   kontakt
             
 
 
 
 
     

 

 
 

Žiriranje radova na trećem trijenalu umetnosti samoukih vizionara

 

Trijenale MNMU - RAW INTUITIVE

Organizator: MNMU (Beograd, Srbija)
Pokrovitelj: Ministarstvo kulture i informisanja RS

Na konkurs Trećeg Trijenla MNMU - RAW INTUITIVE, prijavilo se ukupno 97 autora sa 396 dela iz 18 zemalja:
Bugarska, Danska, Indija, Iran, Japan, Kuba, Makedonija, Nemačka, Portugalija, Rvanda, Rusija, SAD, Slovenija, Srbija, Uganda, Ujedinjeno Kraljevstvo, Francuska, Čile (fizički je pristiglo 102 dela 26 autora, a elektronskim putem 294 delo 71 autora)

 

Žiri je odabrao 131 dela 53 umetnika iz 16 zemalja: Bugarska, Danska, Indija, Iran, Japan, Kuba, Nemačka, Rvanda, Rusija, SAD, Slovenija, Srbija, Uganda, Ujedinjeno Kraljevstvo, Francuska, Čile.

 

Članovi žirija:
drThomas Röske (direktor Muzeja Prinzhorn Collection, Hamburg, Nemačka)
Marina Giordano (profesorka, potpredsednica Osservatorio Outsider Art, Palermo, Italija)
Biljana Tomić (istoričarka umetnosti, Beograd, Srbija)
Miroslav Karić (kustos, Muzej savremene umetnosti, Beograd)
Ivana Jovanović (muzejska savetnica, Muzej naivne i marginalne umetnosti, Beograd)

 

Autori čija su dela odabrana za izložbu
Trećeg Trijenala MNMU - RAW INTUITIVE

 

1. Vladisav Arsenović (Srbija)
2. Sundeep Bhandari (India)
3. Jose Grau Brito (Kuba)
4. Greg Bromley (Ujedinjeno Kraljevstvo)
5. Terence Wilde (Ujedinjeno Kraljevstvo)
6. Lone Villaume (Danska)
7. Katie Woznicki (SAD/Srbija)
8. Vojislav Vujčić (Srbija)
9. Aleksandra Gačić (Srbija)
10. Ilija Gubić (Srbija)
11. Demin (Francuska)
12. Suresh Dhurve (Indija)
13. Bojan Đorđević (Srbija)
14. Elenka Đuriš (Srbija)
15. Slobodan Živanović (Srbija)
16. Lenka Zelenović (Srbija)
17. Zil Milano (Srbija)
18. Jelena Jakonić (Srbija)
19. Zorica Janakova (Srbija)
20. Jyoti Uikey (Indija)
21. Arturo Larrea Cardenas (Kuba)
22. Radmila Kačarević (Srbija)
23. Alexandre Laskowsky Ziguilinsky (Čile/Izrael)
24. Margot (Francuska)
25. Jovan Marinković (Srbija)
26. Dorte Marcussen (Danska)
27. Ana Milosavljević (Srbija)
28. Vojkan Morar (Srbija)
29. Margaret Mousseau (SAD)
30. Chris Neate (Ujedinjeno Kraljevstvo)
31. Gérard Nicollet (Francuska)
32. Isa Papsian (Francuska)
33. Desanka Petrov Morar (Srbija)
34. Saša Petrović-Berdujac (Srbija)
35. Dragan Radović (Srbija)
36. Rosen Rashev (Bugarska)
37. Mehrdad Rashidi (Iran/Nemačka)
38. Esperanza Conde Rodriguez (Kuba)
39. Cesar Andres Leon Rodriguez (Kuba)
40. Benjamin Rusagara (Uganda/Ruanda)
41. Samaneh Atef (Iran)
42. Samo (Slovenija)
43. Igor Simonović (Srbija)
44. Bratislav Stanković (Srbija)
45. Goran Stojčetović (Srbija)
46. Katarina Tasić (Srbija)
47. Tatjana Toškov (Srbija)
48. Dušan Filipović (Srbija)
49. Shinya Fujii (Japan)
50. Alex Xatkevich (Rusija)
51. Marcos Antonio Guerrero Herrera (Kuba)
52. Reyniel Quirce Hernandez (Kuba)
53. Andrey Tsymbal (Rusija)

 

Trijenala umetnosti samoukih vizionara 2016.

Trijenala umetnosti samoukih vizionara 2019.

 
               
               
 
 
 
  MUZEJ NAIVNE I MARGINALNE UMETNOSTI - MNMU   home   o muzeju   umetnici   izložbe   izdanja   trijenala   kolonije   vesti i događaji   javne nabavke   kontakt